Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapGörevli Alımları BaşlamıştırFaydalı Bağlantılar

Süreyya Ayhan (1978-....)

2 posters
YazarMesaj
NeqaTive
Tümgeneral
Tümgeneral
NeqaTive

Nereden : Cehennemin Dibinden
MADALYALAR : TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ÜSTÜN CESARET VE FERAGAT MADALYASI

Süreyya Ayhan (1978-....) Empty
MesajKonu: Süreyya Ayhan (1978-....)   Süreyya Ayhan (1978-....) Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 10:53 pm

Süreyya Ayhan (1978-....) 181510

Süreyya Ayhan 6 Eylül 1978 yılında Çankırı'da doğdu. Atletizme 1992 yılında Çankırı Atletizm Eğitim Merkezi'nde başlayan Süreyya AyhanSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev MTA ve Fenerbahçe kulüplerinde forma giydi. Halen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sporcusu olan SüreyyaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev 800 metrede 2:00.64Süreyya Ayhan (1978-....) Smilev 1500 metrede de 4:03.02 ile Türkiye rekorlarını elinde bulunduruyor. Genç atletin antrenörlüğünü kendisini keşfeden Yücel Kop yapıyor. Sydney 2000 Olimpiyatı'nda 1500 metrede yarı final koşan Süreyya AyhanSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Golden League'de beşinciSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Balkan Salon Şampiyonası'nda ikinci olurkenSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Şampiyonlar Kulüpler Şampiyonası'nda 2 birincilik kazandı.

2001 yılındaki Romanya Açık Yarışması'nda da 1500 metrede 4:05.82 ile ikincilik elde etti. Trabzon'daki 4:07.63'lük derece ile Edmonton'a gitti. Atletizme başladığında büyük malzeme sıkıntısı yaşayan Süreyya'ya Deniz Gökçe de sahip çıktı. GökçeSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev kişisel gayretiyle malzeme aldı. Açılan bir kampanyanın yanısıraSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Yine Gökçe'nin girişimleriyle Yapı Kredi Bankası genç atlete sponsor oldu.

BABAANNESİNİN DUASI

Süreyya Ayhan (1978-....) 2394

''Sen bir gün çok iyi bir sporcu olacaksın. Ben belki o yılları göremem amaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev benim dualarım hep senin üzerinde...'' Ortaokullararası atletizm yarışmasında birinci gelen torununa başka bir şey bulamadığı için Reşat altını takan babaanne Hacer Ayhan böyle demiş ve bir yıl sonra da ayrılmıştı dünyadan. YaşasaydıSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev torununun çok iyi bir sporcu olduğunuSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev dahasıSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Kanada'nın Edmonton kentinde yapılan Dünya Atletizm Şampiyonası'nda bir ilki gerçekleştirerek finale kaldığını öğrenerek gururlanacaktı. Ne var kiSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev hiç de kolay olmamıştır Süreyya'nın bu noktaya gelebilmesi. Binbir türlü zorluktan geçmişSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev ama bir an olsun vazgeçmeyi düşünmemiştir. Öyle kiSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev spora başladığında ayakkabı bile yoktur ayağında.

Antrenörlerinin ve spor yazarı Cüneyt Koryürek'in çağrısıyla eli erip gözü tutanlar yardıma koşacaktır Süreyya'ya. Söz gelişiSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Deniz Gökçe'nin yanı sıraSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Gaziantep Belediye Başkanı Celál Doğan Süreyya'ya sahip çıkarak himayesine alacak ve yoksulluk yıllarına son noktayı koyacaktır. SüreyyaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev babaannesinin verdiği Reşat altınından önce ilk gerçek madalyayı evlerinin duvarında görmüştü. BuSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev babası Yaşar Ayhan'ın Çankırı Ticaret Lisesi'nde okuduğu yıllardaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev liselerarası atletizm yarışmasında üç bin metrede kazandığı birincilik madalyasıydı. Bu nedenleSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev sık sık babasına dönüpSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev ''Bir gün bana da böyle madalya verecekler mi?'' diye sormasında şaşırtıcı bir taraf yoktu.

HOCA'NIN KARARI

Süreyya Ayhan (1978-....) Wol_errorBu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 840x1115 ölçülerinde ve 125KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.
Süreyya Ayhan (1978-....) AYHAN_Sureyya_20030827_GH_L

Şaşırtıcı olanSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Yaşar Ayhan'ın kızının yetişmesi için gösterdiği büyük çabaydı. ''Süreyya Mucizesi''nin gerçekleşmesindeSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev bu çabanın büyük payı vardı kuşkusuz. Ama Süreyya'nın doğru insanlara rastlamasının da payı vardı. Bunlardan birisi de dünya çapındaki başarısına tanık olamadan yeryüzüne elveda diyen Beden Eğitimi öğretmeni Abdülkadir Ersunan'dı. ErsunanSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Süreyya'yı ortaokul yıllarında keşfetmişSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev hemen arkasından da özel olarak ilgilenmeye başlamıştı bu yetenekli öğrencisiyle.

Çankırı'daki yeni Spor Eğitim Merkezi seçmeleriSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev her ikisi için de bulunmaz fırsattı. Çünkü ilk üç dereceyi paylaşanlar Merkez'e alınacaklar ve Ersunan Hoca tarafından eğitileceklerdi. Ne var kiSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev düzenlenen atletizm yarışmasında Süreyya'nın dördüncü olması her şeyi altüst etmişti. Ancak hocası Ersunan devreye girecek ve somut bir karar alacaktı: SüreyyaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Spor Eğitim Merkezi'ne onun kontenjanından alınacaktı. İşte Süreyya Ayhan'nın Edmonton'da finallere kadar uzanan spor hayatının ilk dönüm noktası buydu. Ama o dördüncülük için ailesini suçlamayı da ihmal etmeyecekti.

Babası Yaşar AyhanSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev kızının başarısından duyduğu gururla hatırlıyacaktır o günleri: ''SüreyyaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Çankırı Spor Eğitim Merkezi seçmeleri müsabakalarını izlememizi ısrarla istedi. Ancak gidemedik. Süreyya bu seçmelerde 4'üncü oluncaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev ağladı ve annesiyle banaSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev "Siz bu seçmeleri izlemeye gelseydinizSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev sizi orada görseydim birinci olurdum' diyerek hep kızdı". Ama Süreyya AyhanSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Spor Eğitim Merkezi'nde çalışmalarına başlamıştı bile. Ne var kiSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev makus talihini gerçek anlamda yenebilmesi için bir başka antrenörünSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Yücel Kop'un dikkatini çekmesi gerekecekti. Bir seçme sırasında Süreyya'yı farkeden Yücel KopSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev bir daha bırakmayacaktı bu yetenekli öğrencinin peşini.

Süreyya'nın Kahramanmaraş Spor Akademisi'ni kazanmasıSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev her ikisinin tarihinde bir başka kilometre taşı oldu. AncakSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Yücel Kop Gaziantep'te yaşadığı içinSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev bu kente gidip gelmek zorundaydı Süreyya Ayhan. Sarsılmaz azmi sayesinde bunu da yaptı. Süreyya örneğiSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev gerekli imkânlar hazırlandığında sporda neler yapılabileceğinin somut bir göstergesi olması açısından ayrı bir önem taşıyor. Üstelik aynı başarınınSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev bütün öteki sahalarda sağlanmaması için de hiçbir neden yok.

2002'de Münihte yapılan 18. Avrupa Atletizim Şampiyonası'nda 1500 metrede Avrupa Şampiyonu oldu. 1500 metrenin Avrupa şampiyonu milli atletimiz Süreyya AyhanSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev Golden League'in Zürih'te yapılan ayağında yine çok rahat bir birinciliğe koşarkenSüreyya Ayhan (1978-....) Smilev 3.55.60'lık derecesiyle kendisine ait Türkiye rekorunu da 2 saniye aşağı çekti.
POWERADE
Asteğmen
Asteğmen

MADALYALAR : -

Süreyya Ayhan (1978-....) Empty
MesajKonu: Geri: Süreyya Ayhan (1978-....)   Süreyya Ayhan (1978-....) Icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 4:06 am

teşekkürler

Süreyya Ayhan (1978-....)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Orgeneral Muhittin Önür (1903 - 1978)
» Orgeneral Memduh Tağmaç (1904 - 1978)