Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapGörevli Alımları BaşlamıştırFaydalı Bağlantılar

İşletim Sistemlerinin Genel Yapısı

YazarMesaj
symtech
Asteğmen
Asteğmen

Nereden : İzmir
Site'yi Öneren : Neqative
Lakap : symtech
MADALYALAR : -

İşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Empty
MesajKonu: İşletim Sistemlerinin Genel Yapısı   İşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 3:45 am

BIOS tam anlamı ile bir işletim sistemi sayılmaz; donanım ile işletim sistemi arasındaki köprü görevi yapar. Elektronik devrelerİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev CD sürücülerİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev işlemciİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev grafik kartı... onca para ödediğimiz donanım bilgisayarın yarısıdır! Giriş bölümündeİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilevöbür yarının yazılım olarak adlandırıldığını belirtmiştik. Bilgisayar genel amaçlı bir aygıttırİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev o kadar genel amaçlıdır kiİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev sorduğunuzda tanımlanmış bir işlevi ve görevi yoktur: �Ne iş olsa yapar�. İşte yazılımların görevi masanızın (ya da dizinizin) üzerinde öylece duran gövdeyi harekete geçirmek ve bu genel amaçlı aygıta tanımlanmış fonksiyonlar kazandırmaktır. Yazılımın bir işlevi daha vardır Son derece karmaşık bir aygıtı kolayca kullanmanızı sağlamakİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev elektronik devrelerle aranızda bir köprü oluşturmak... Kabacaİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev bu işlevlerden ilkini destek ve uygulama yazılımlarınınİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev ikincisini ise �sistem yazılımlarının� üstlendiğini söyleyebiliriz. Kullanıcı bilgisayarın iç işleyişine karışmazİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev ancak bu işleyişi yönlendirebilir. Bu yönlendirmeİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev piramidin tepesinden tabanına doğru inersekİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilevuygulama yazılımları ve onların çalışmasını sağlayan sistem yazılımları ile mümkün olabiliyor. �Sistem yazılımı� başlığı altında toplanan yazılımlardan en önemlisi işletim sistemidir. İşletim sistemi buraya kadar anlattığımız bütün o karmaşık donanım birimlerinin çalışmasını birtakım komutlarla veya resim ve ikonlarla temsil eder. İşlemciİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev BIOS veya belleğin temel çalışma ilkelerini bilmeden de PC�nizi kullanabilirsinizİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev ama işletim sistemini bilmeden bilgisayarınıza hakim olamazsınız. DOS kullanacaksanız DOS�uİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev Windows�unuz varsa Windows�uİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev Unix veya Linux�unuz varsa onları veya Mac�iniz varsa MacOS�u bilmemek olmaz!

Zaten bu nedenledir kiİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev yazılımcılar giderek daha kolay kullanılan işletim sistemleri ve grafik kullanıcı arabirimleri geliştirmeye çalışıyorlar... DOSİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev Windowsİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev OS/2İşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev Linux gibi sistem yazılımları sayesinde sabit diskinizde neler döndüğünüİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı SmilevCD-ROM�un nasıl çalıştığını ve işlemcinin nasıl işlem yaptığını bilmek zorunda kalmıyorsunuz. Sizden sadece birkaç komutu bilmeniz ya da ekranınızdaki simgelere fare ile tıklamanız bekleniyor...

Bir işletim sistemiİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev bilgisayarın temel işlevlerini (verileri dış ortamdan almakİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilevişlemekİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev ekranda göstermekİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev yazmak ya da telefon hattı aracılığı ile göndermek vb.) nasıl ele alacağını belirleyen geniş kapsamlı bir programdır. Bilgisayarın kaynaklarının etkin bir şekilde kullanımı içinİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev kaynak yönetimi ve koordinasyonunu işletim sistemi üstlenir. Hangi ortamda nasıl saklanırsa saklansınİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev nasıl yüklenirse yüklensinİşletim Sistemlerinin Genel Yapısı Smilev bütün işletim sistemleri bu görevi yerine getirir.

İşletim Sistemlerinin Genel Yapısı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DOS İşletim Sistemi
» işletim Sistemi Yazılımları